• מייסד השיטה
 • מאמרים
 • קורסים והכשרות
 • מקום של כבוד
 • גלריה

מייסד השיטה הוא אונשי סידני שלמה פייגה 09.12.193 - 13.12.2007.

סידני נולד בדרום אפריקה יוהנסבורג ללילי ודוד פייגה. אח לג'ניס והרמי. לאחר הגירושים של הוריו בהיותו בן 7 עבר לגור עם אביו בבית מלון. אביו, היה חייל ובשל כך היה פוגש את אביו רק בסופי שבוע ,בשאר הזמן היה לבדו במלון (פעמים רבות היה שלמה ישן בגנים הציבוריים ,נלחם על כבודו וחייו גם בשל היותו יהודי וגם כי גדל לבד ) לאחר מספר שנים התחתן האב בשנית ועבר לגור בדרבן. שלמה סידני, עבר לגור איתו ולאחר מכן חזר ליוהנסבורג והתגייס לצבא. בשרותו הצבאי הוא סבל הרבה השפלה ולעג בשל היותו היהודי היחידי מבין 600 חיילים בפלוגתו. ופעמים רבות נדרש להגן על עצמו וכבודו בצורה פיזית .שלמה סידני נחשב ללוחם קשוח וזכה להערכה בשל כך. לאחר שרותו הצבאי חזר ליוהנסבורג וחזר להתאמן באומניות לחימה (ג'ודו ,קראטה ,ג'וגי'טסו ,באגרוף, ושיטה ייחודית של קרב מגע והגנה עצמית)והגיע לדרגה של דאן 6

Founder He Top
 • בשנת 1952 פגש את נחמה לראשונה.
 • בשנת 1956 נשא את נחמה לאישה.
 • בשנת 1958 נולד בנם הבכור רועי.
 • בשנת 1960 נולד בנם השני אילן.
 • בשנת 1960 עלו לישראל ובאו לגור במושב מולדת.
 • בשנת 1965נולד בנם השלישי אורן.
 • בשנת 1968 נולדו התאומים גיל וזיו .


שלמה סידני היה גאה במשפחתו תמיד דאג לנחמה ולמשפחה.

 


בשנת 1961 השתתף שלמה בתחרויות המכבייה השישית וייצג את נבחרת ישראל בג'ודו(בשנה זו הוכנסו תחרויות הג'ודו למכבייה)ובאותה מכבייה ביצע שלמה הדגמה של תרגילי קראטה והגנה עצמית ביחד אם חברו דניס הופעה זו זכתה להדים רבים וכתבות בעיתון שלמה סידני פייגה היה הראשון שהביא את הקראטה לישראל.
בשנת 1961 פתח את מועדון הג'ודו במולדת ומועדון הקראטה הראשון בישראל ובו החל ללמד קראטה קרב מגע והגנה עצמית וייסד את שיטת "שאי-הון" ,שהשיטה מייצגת את השקפת העולם שלו באולם אומנויות הלחימה ובכלל חלק בלתי נפרד מהשקפה זו היא עיצוב אישיותו מילדותו דרך מאבקי ההישרדות היום יומיים שלו עד עלייתו לישראל של סידני שלמה פייגה.

Founder He Btm

כל אותו זמן עבד שלמה בגד"ש (גידולי שדה)ולאחר מכן באגודת המים השיתופית.
שלמה היה חרוץ ובעל מוסר עבודה גבוהה ולא ויתר לעצמו בנושא האחריות לעבודה ולמשק.
שלמה היה מאמן ומורה לחיים ואחד מהמייסדים הראשונים בעולם אומנויות הלחימה בישראל.

שלמה קיבל הכרה לשיטה אותה פיתח מראשות הספורט ומשרד החינוך.
היה בין מייסדי איגוד הג'ודו בישראל , היה בין מייסדי איגוד הקראטה בישראל , היה יושב ראש התאחדות הקראטה בישראל היה מרכז ענף הקראטה במרכז הפועל.
שלמה היה הראשון שהוציא את נבחרת ישראל לתחרות בחו"ל. שלמה גם הוכנס להיכל התהילה בדרום אפריקה בדרגה הכי גבוהה של מייסד וראש שיטה בעולם.

כבוד ,נחישות ,התמדה, רצינות והתחייבות למקצוע הם שהדריכו אותו וכיום הם הבסיס לשיטה.
שלמה היה קשוח מבחוץ ורך מבפנים, מתרגז בשנייה ונרגע באותה מהירות לאחר מכן בלי הצגות מה שרואים זה מה שמקבלים, מה שבפה הוא מה שבלב.

כיום רועי פייגה בנו הבכור של שלמה הוא ראש השיטה ובעזרת כל ארבעת האחים הנוספים ,שגם הם מתאמנים פעילים וגם בעלי חגורות שחורות ממשיכים כולם לפתח ולשאת את מורשת שיטת שאי הון.

היחסים עם אשתו נחמה היו מיוחדים וייחודיים. נחמה הייתה הרוח החיה מאחורי ההצלחה של שלמה. ביתם היה פתוח לכל מי שרק רצה ולעיתים קרובות ביתם היה הופך למקום מפגש למתאמנים בכל שעה. גם לנחמה הייתה ילדות קשה מאוד דבר שגרם ועיצב את חייהם המשותפים. שלמה ליווה את אשתו נחמה ברגעים הקשים ולא מש ממנה לרגע.


מספר ימים לאחר יום הולדתו ה-75 ב 13.12.2007 נפטר ברכות ובשקט כמו שרק הוא ידע.
שלמה הותיר את נחמה ז"ל (נפטרה ב- 02.08.2008 ) וילדיו וכל משפחתו הענפה המומים וכואבים יהי זכרו ברוך.

 

מורשתו דרך חיים לכל תלמידיו